UJK w obiektywie

Tytuł doktora honorowego dla prof. Jacka Popiela

Zdjęcie

W auli Rektoratu UJK odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, w trakcie którego został wręczony tytuł DHC prof. dr. hab. Jackowi Popielowi, rektorowi Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Czytaj więcej

Noc Biologów

Zdjęcie

Na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK odbyła się XII edycja, ogólnopolskiej akcji Noc Biologów, podczas której można było się przekonać, że biologia to pasja nie tylko naukowców. Tegoroczny temat przewodni brzmiał: 'Woda - źródło życia - teraźniejszość i przyszłość".

Czytaj więcej

Pożegnanie byłych rektorów

Zdjęcie

Dwoje byłych rektorów: profesor Regina Renz (48 lat pracy) oraz profesor Adam Massalski (50 lat pracy) przeszli na zasłużone emerytury. Podczas Kolegium Rektorskiego, władze Uniwersytetu Jana Kochanowskiego podziękowały im za pracę, która przyczyniła się do rozwoju Uczelni.

Czytaj więcej

Świąteczne melodie

Zdjęcie

"Świąteczne melodie - muzycznie, wielojęzycznie i wielokulturowo" to tytuł spotkania na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UJK. Było trochę teorii i trochę świątecznej praktyki z udziałem studentów Erasmus UJK. Trzysta osób świetnie się bawiło. Wśród nich studenci, seniorzy, uczniowie podstawówek.

Czytaj więcej

Olimpiada Wiedzy o Mediach.

Zdjęcie

Po dwóch latach w formie zdalnej powróciła tradycyjna forma Olimpiady Wiedzy o Mediach. 24 uczniów świętokrzyskich szkół spotkało się na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego na drugim etapie Olimpiady.

Czytaj więcej

Koncert kolęd

Zdjęcie

W Rektoracie odbył się koncert kolęd przygotowany przez prof. Ewę Robak i jej chórzystów. Usłyszeliśmy 10 kolęd.

Czytaj więcej

Inauguracja Szkoły Doktorskiej UJK

Zdjęcie

Szkoła Doktorska UJK uroczyście zainaugurowała rok akademicki 2022/23. Studia rozpoczęło 22 nowych doktorantów.

Czytaj więcej

Mikołajkowy fitness

Zdjęcie

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią powrócił Mikołajkowy Fitness organizowany przez Uniwersyteckie Centrum Sportu UJK w Kielcach. Dwustu studentów wszystkich wydziałów naszej Uczelni przez dwie godziny spalało kalorie.

Czytaj więcej

Master class z Andrzejem Piasecznym

Zdjęcie

W auli Rektoratu UJK odbył się koncert będący podsumowaniem zajęć warsztatowych „ Master class z Andrzejem Piasecznym i warsztaty studyjne”. Studenci Katedry Muzyki UJK ostatnie dni spędzili wspólnie z Andrzejem Piasecznym i dr Katarzyną Lisowską. Nasi studenci zaprezentowali swoje wersje przebojów Andrzeja Piasecznego. Zajęcia prowadzone były w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej "Akcelerator Rozwoju Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach".

Czytaj więcej

Stypendia Miasta Kielce

Zdjęcie

Stypendia Miasta Kielce otrzyma 76 studentów pierwszego roku kieleckich uczelni wyższych, w tym 64 osób z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i 12 studentów z Politechniki Świętokrzyskiej. Uroczystość wręczenia decyzji stypendialnej odbyła się w kieleckim Domu Środowisk Twórczych.

Czytaj więcej
Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka

Warning: pg_close(): supplied resource is not a valid PostgreSQL link resource in /var/www/top/site/webujk/html-ssl/galeria.php on line 59